Konstrukcja - form2form.com

Idź do spisu treści

Menu główne:

KonstrukcjaPodstawą konstrukcji domów modułowych Form2form jest rdzeń metalowy wykonany z ocynkowanej stali - co czyni konstrukcję praktycznie nierdzewną. Gwarancja na stal ocynkowaną wynosi 50 lat. Nie używamy kontenerów morskich ani żadnych innych.
Jakie są zalety takiego budowania w porównaniu do tradycyjnych domów?

Budownictwo tradycyjne jest czasochłonne i pracochłonne. Podczas realizacji jest wiele elementów, gdzie można popełnić błąd. Co za tym idzie, dla inwestora proces budowy, czasem kilkuletni, jest bardzo kłopotliwy i kosztowny.Przy budowaniu modułowym czas realizacji skraca się do 3 – 4 miesięcy, nie ma możliwości na popełnianie błędów. I co najważniejsze, dom jest gotowy do zamieszkania. Takie rozwiązanie pozwala również na wznoszenie mobilnych domów i stawianie ich w nietypowych miejscach.

Elementem nośnym budynku jest rdzeń metalwy, niezwykle trwała, mocna i doskonała w swojej strukurze konstrukcja. Metalowe profile są wycieplane 15cm warstwą wełny mineralnej oraz styropianem - co daje nam minimum 20cm ocieplenia budynku.      Firma Form2form wychodząc naprzeciw ograniczeniom budownictwa tradycyjnego, opracowała budynki mieszkalne i obiekty, gdzie połączono klasyczne i nowoczesne materiały. Jednocześnie daje to możliwość szybkiego i energooszczędnego budownictwa modułowego, które może śmiało konkurować z budynkami murowanymi.
      Domy Form2form są stworzone dla ludzi nowoczesnych, oryginalnych i świadomych siebie! Chcących poprzez wyjątkowość przestrzeni w której żyją, podkreślić swój charakter i niezależny sposób patrzenia na świat.

 Czym się różni dom modułowy Form2form od domów budowanych z kontenerów?

Pierwotnie domy Form2form miały być wykonywane z kontenerów morskich, jednakże ze względu na ograniczenia w tego typu budownictwie postanowiliśmy całkowicie zrzygnować z kontenerów morskich i zastąpić je o wiele trwalszą konstrukcją stalową wykonywaną od podstaw.Domy i obiekty kontenerowe dostępne na rynku,  zazwyczaj budowane są ze słabej jakości materiałów. Ocieplane są głównie od wewnątrz co widocznie zmniejsza wewnętrzą kubaturą budynku. Do impregnacji podłóg w kontenerach morskich używa się substancji chemicznych zawierających formaldehydy, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Częsty brak elewacji zewnętrznej powoduje, że taki budynek jest wciąż kontenerem i swoim wyglądem przypomina raczej kontrukcję tymczasową. Do budowy domów z kontenerów używa się zazwyczaj starych i wysłużonych już kontenerów morskich wycofanych z eksploatacji. Nasza konstrukcja jest nowa.

OCIEPLENIE
 

Domy Form2form, są bardzo dobrze ocieplone – całość izolacji ( od 20cm) jest umieszczona na zewnątrz konstrukcji oraz w ścianach budynku. Ocieplenie zarówno na ścianach wewnętrznyuch, dachu jak i pod podłogą i w podłodze, powoduje otulenie budynku grubą, ciepłą warstwą izolacji co wyklucza powstawanie mostków termicznych.

OGRZEWANIE

Domy kontenerowe dostępne na rynku, zwykle są wyposażone w ogrzewanie elektryczne. Takie rozwiązanie jest bardzo kosztowne, co w połączeniu ze słabym ociepleniem, powoduje znaczne koszty eksploatacji.
W domach Form2form system ogrzewanie opiera na panelach INFRARED. System paneli grzewczych odpowiednio umieszczonych pod sufitem działa zupełnie inaczej niż tradycyjne systemy i jest jednocześnie tańszy w eksploatacji. Ciepło jest rozprowadzane równomiernie, system nie ogrzewa powietrza jak tradycyjne grzejniki lecz poprzez promieniowanie ogrzewa bezpośrednio mieszkańców i konstrukcję budynku, która  później oddaje ciepło do otoczenia. Jest to system niemal zupełnie bezobsługowy i uznawany za najzdrowszy dla ludzkiego organizmu. System paneli w połączeniu z odpowiednim ociepleniem powoduje, że nasze domy są ciepłe, przytulne i tańsze w użytkowaniu. Na kolacje przy winie i na chłodne jesienne wieczory w naszych domach nie mogło zabraknąć także miejsca na kominek.


INSTALACJE

W domach Form2form – wszystkie instalacje są poprowadzone
wewnątrz ścian nośnych, w ociepleniu.
Domy Form2form – są wyposażone w
rynny spustowe, zależnie od modelu domu zarówno ukryte wewnątrz elewacji jak i umieszczane na rogach budynku. Istnieje także możliwość podpięcia odpływów rynien do systemu drenażowego.

WYSOKOŚĆ

Domy kontenerowe dostępne na rynku, zwykle mają niewielką wysokość pomieszczeń ok.2,5-2,55m a czasami nawet 2,4m. 
Domy Form2form, zależnie od modelu domu i aranżacji wnętrza mają wysokość pomieszczeń  2,6 m. Pomieszczenia są więc odpowiednio wysokie i przestrzenne.

ELEWACJA

Elewacje domów i obiektów kontenerowych dostępnych na rynku, często są wykonane z blachy. Systemy mocowania elewacji blaszanych powodują występowanie mostków termicznych.

Elewacje domów Form2form, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było wykorzystać szeroką gamę kolorystyczną tradycyjnych tynków. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zastosowania na elewacji elementów okładzinowych takich jak:  imitacje kamienia, listwy drewniane, cegłę fasadową a nawet szkło.  Tradycyjny  tynk cienkowartwowy jest tu elementem nawiązującym do budownictwa tradycyjnego.

WNĘTRZE


Domy kontenerowe dostępne na rynku – zwykle są projektowane wewnątrz z zastosowaniem minimalnych elementów.  
Wnętrza domów Form2form – stanowią integralną część całości konstrukcji, są zaprojektowane  starannie i ergonomicznie. Przestrzeń jest wykorzystana niemal do maksimum, przy jednoczesnym pozostawieniu niezbędnej przejrzystości. Staraliśmy się, żeby wewnątrz każdy element spełniał określoną rolę.  

LOKALIZACJA


Domy Form2form – można także sytuować  w nietypowych miejscach, często niedostępnych dla budownictwa tradycyjnego: jak skarpy, wąskie prześwity między budynkami, tereny podmokłe czy nawet domy na wodzie.


BUDOWA BEZ POZWOLENIA

Nasze konstrukcje o powierzchni ok. 27m2 mają powierzchnię zabudowy do 35m2 - oznacza to, że w myśl przepisów możne je budować jako budynki gospodarcze
BEZ POZWOLENIA!

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego