fbpx

Solidny fundament to podstawa bezpiecznego domu.

Właścicielem praw autorskich zamieszczonego zdjęcia jest Techno Metal Post Polska

Fundament. Jeden z najważniejszych elementów domu.

    Jeżeli chcesz mieć pewność, że twój dom jest solidny musisz wykonać właściwy fundament. To on sprawia, że budynek jest stabilny, przenosi prawidłowo wszystkie obciążenia na grunt oraz gwarantuje wieloletnie bezproblemowe użytkowanie obiektu. Fundament musi spełniać wiele wymagań, powinien być właściwie docieplony aby nie przemarzał oraz prawidłowo zaizolowany przed wilgocią przedostającą się z gruntu. Duży wpływ na rodzaj podstawy budynku ma również jakość podłoża, im grunt bardziej nośny tym niższe koszty wykonania fundamentu. W przypadku chęci posadowienia budynku na działkach o niskiej nośności gruntu inwestor zaczyna napotykać na coraz większe problemy. Wykonanie fundamentu metodą tradycyjną często nie jest możliwe albo jego koszty znacznie wykraczają poza przewidziany budżet. Przy zastosowaniu naszej technologi udało nam się zredukować wagę budynku o około 80%. Dzięki temu możemy wspierać nasze obiekty na fundamentach mikropalowych wbijanych oraz palowych wkręcanych w grunt. Eliminuje to wszelkie prace ziemne oraz prace zbrojarsko-betoniarskie, nie wymaga wykonywania wykopów na działce inwestora, nie wymaga wymiany gruntu czynnego biologicznie, nie angażuje ciężkiego sprzętu i bardzo skraca czas wykonania podstawy. Fundament pod dom o powierzchni użytkowej około 150 m2 jesteśmy w stanie wykonać w czasie od 1 do 2 dni roboczych nie czyniąc żadnych zniszczeń na działce inwestora. Korzystając z nowoczesnych technologi od lat stosowanych na całym świecie jesteśmy w stanie skrócić czas budowy i znacząco obniżyć związane z tym koszty. Dla klientów ceniących sobie tradycyjne rozwiązania wykonujemy również fundamenty w technologi żelbetowej.

Fundamenty w technologii TechnoMetalPost.

    Pale spiralne to unikalny i nowoczesny system fundamentowy. Przy zachowaniu wysokiej nośności nie wymaga zastosowania betonu eliminując przy tym wszelkie prace mokre i konieczność oczekiwania na związanie wykonanych elementów żelbetowych. Pale spiralne zwane również palami śrubowymi zaczęto stosować w 1836 roku. Ta przełomowa technologia wynaleziona przez Alexandra Mitchella została użyta do wykonania fundamentów latarni morskich oraz mostów. Przez ponad 170 lat wdrażania i użytkowania systemu udoskonalono go do tego stopnia, że zaczęto stosować go jako podstawę stosowaną do większości rodzajów budowli inżynieryjnych na całym świecie. Innowacyjność rozwiązania oraz łatwość instalacji w każdym terenie spowodowała, że wkręcane fundamenty palowe pozwoliły na posadowienie budynków na terenach wykluczonych dotąd spod planów zabudowy. Technologia pali śrubowych opracowana przez Techno Metal Post daje Państwu gwarancję, że Państwa dom nie będzie osiadał nawet w słabym gruncie.
Nasz dział inżynieryjny dostosuje rozwiązania do Państwa projektu, zaproponuje odpowiednie rozmieszczenie i wyda odpowiednie dokumenty oraz certyfikaty.

Właścicielem praw autorskich zamieszczonego zdjęcia jest Techno Metal Post Polska
Właścicielem praw autorskich zamieszczonego zdjęcia jest Easyfooting

Fundamenty w technologii Easyfooting.

    Easyfooting to nowoczesny system fundamentów mikropalowych. Technologia została opracowana w całości w Polsce i wprowadziła na rynek fundamentów nie małe zamieszanie. System nie wymaga żadnych prac przygotowawczych, nie wymaga wykonywania wykopów, nie wymaga nawet usuwania warstwy organicznej gruntu. Poprzez zastosowanie specjalnych głowic oraz mikropali o długości ściśle dopasowanej do rodzaju podłoża, jesteśmy w stanie wykonać podstawę pod średniej wielkości budynek w ciągu jednego dnia roboczego. Dodatkową zaletą jest możliwość zdemontowania całej podstawy tak aby pozostawić działkę w stanie nienaruszonym. Możemy zdemontować budynek i w bardzo krótkim czasie doprowadzić działkę do stanu sprzed budowy, nie naruszając w najmniejszym stopniu terenu pod budynkiem. Easyfooting doskonale sprawcza się przy posadawianiu budynków na gruntach o niskiej nośności oraz na działkach ze znacznym spadkiem terenu.